30 maj 2018 r.

WYDARZENIA

W dniach od 11.05. do 15.05.2018 r. w Darłówku odbyły się kolejne warsztaty edukacyjno-integracyjne z cyklu "Szpiczak i My".

Każdy dzień rozpoczynał się porannym pomiarem ciśnienia oraz cukru, następnie krótką gimnastyką i spacerem, z kijkami, wzdłuż wybrzeża. Następnie pacjenci mogli wysłuchać wykładów wygłaszanych przez zaproszonych gości. Interesujące prelekcje wygłosili:

  • dr Hanna Ciepłuch - hematolog - pt. "Szpiczak plazmacytowy-najnowsze metody leczenia",
  • dr n.med. Donata Szymczak - pt. "Wiedza w pigułce-jak czytać wyniki badań laboratoryjnych"
  • mec. Kazimierz Deroń - pt. "Prawa pacjenta", doradztwo prawne w tym również informacje o prawie spadkowym,
  • mgr Łukasz Rokicki - pt. "Dostęp do badań klinicznych w Polsce i za granicą"
  • mgr Irena Borczyk - pt. "Prawidłowe przyjmowanie leków z żywnością"
  • mgr Maksymilian Kobojek - pt. "Najważniejsze problemy pacjentów ze szpiczakiem mnogim".

Na zakończenie naszych spotkań odbył się interaktywny warsztat z pacjentami z cyklu "Relacja pacjent-lekarz" przeprowadzony przez Katarzynę Kalisz i Małgorzatę Paszkowską.

Pacjenci uzyskali ogromną dawkę wiedzy medycznej i praktycznej, słuchając wspaniałych wykładów oraz korzystali z indywidualnych konsultacji naszych wykładowców. Pogoda nam dopisała, więc mogliśmy dużo spacerować i inhalować się wspaniałym morskim powietrzem. Odbyła się również ciekawa wycieczka tramwajem wodnym do pobliskiego Darłowa, gdzie można było pospacerować, zwiedzić to urokliwe miasteczko i zjeść dobre lody.

W trakcie całego pobytu uczestnicy mogli się edukować, wymieniać się swoimi doświadczeniami i integrować, co było również ważnym celem odbytych warsztatów.