10 maj 2018 r.

INNE

Szanowni Państwo,

z ogromnym żalem informujemy, że odeszła nasza serdeczna koleżanka i Pełnomocnik Fundacji Carita - Żyć ze Szpiczakiem, Mariola Grabarczyk.

Mariola chorowała od 10 lat, przeszła różne etapy leczenia, ten ostatni, niezwykle innowacyjny, ale i inwazyjny (CAR-T), który odbył się w Chinach pozwolił na wyleczenie szpiczaka. Miesiąc temu Mariola wróciła do Polski wolna od szpiczaka, jednak jej organizm okazał się za słaby i nie przetrwał tej poważnej próby.

Działania Marioli w Fundacji były nieocenione. Zawsze zaangażowana i chętna do pomocy, walczyła o nas wszystkich. Reprezentowała Fundacje w Sejmie czy na Kongresach, śmiało wypowiadając się o sytuacji Pacjentów w Polsce. Odpowiadała także za tzw. "telefon zaufania" i pierwszy kontakt z pacjentem.

Uroczystości pogrzebowe będą miały miejsce w najbliższą sobotę, 12 maja. Msza święta rozpocznie się o godzinie 11:00 w Kościele przy ul. Sobieskiego 81, 62-030 Luboń. Po mszy, o godzinie 12:00 odbędzie się pogrzeb na cmentarzu przy ul. Poznańskiej, 62-051 Wiry.

Dzięki swojej osobowości, ogromnej wiedzy dot. szpiczaka mnogiego i umiejętności wsparcia pacjenta jest wciąż przykładem dla innych i dlatego pamięć o Marioli będzie zawsze z nami.

Non omnis moriar

Zarząd Fundacji Carita - Żyć ze Szpiczakiem